6 krokov k tej správnej podlahe

Výber podlahovej krytiny je oveľa komplikovanejší ako iba hľadanie najlepšie vyzerajúceho dekoru. Na rozhodnutie má veľký vplyv niekoľko ďalších faktorov – materiál, vlhkosť, hrúbka, náklady a ďalšie. Aby ste sa správne rozhodli, prečo nevyskúšať náš kvíz a zistiť, ktorý typ podlahy vyhovuje vašim požiadavkám. 

1. Bude vaša podlaha inštalovaná v interiéri s vysokou/strednou vlhkosťou? 

Vaša odpoveď:

 • Áno

Potrebujete podlahu vhodnú pre prostredie s vysokou vlhkosťou, ako je Kompozitná podlaha SPC na minerálnom základe, či vinylová podlaha (celovinylovávinylová na lepenie). Pre prostredie so strednou vlhkosťou je taktiež vhodná Kompozitná podlaha Modular ONE.

 • Nie

Vlhkosť nie je obmedzujúcim faktorom. V tomto okamihu je možné stále používať všetky typy Parador podláh. 

2. Potrebujete podlahu vhodnú pre domáce zvieratá alebo malé deti? 

Vaša odpoveď:

 • Áno

Vyberte si podlahu s vynikajúcou odolnosťou proti opotrebovaniu. Niektoré podlahy, ktoré sa zdajú byť často odolné, nie sú. Napríklad drevené podlahy sa môžu ľahko poškriabať. Výhoda je, že škrabance sa dajú vybrúsiť. No namiesto toho vyskúšajte odolnú Kompozitnú podlahu Modular ONE, alebo Laminátovú podlahu, ktorá má povrch podlahy odolný proti poškriabaniu.

 • Nie

Aj keď každý chce mať odolnú podlahu, trvanlivosť nie je hlavným faktorom pri rozhodovaní. 

3. Aký je váš rozpočet na 1m² ?

Vaša odpoveď:

 • 29,99 € alebo menej

V tejto cenovej kategórii nájdete výhodné Laminátové podlahy Parador.

 • 29,99 € až 49,99 €

Dostupná cena pre mnoho druhov podláh. Do tohto sortimentu patria atraktívne kompozitné podlahy Modular ONE, Kompozitné SPC na minerálnom základe, prémiové laminátové podlahy, ako aj vinylové podlahy.

 • 45,00 € a viac

V tejto najvyššej cenovej kategórií nájdete kvalitné a prémiové drevená podlahy Parador.

4. Chcete si podlahu inštalovať sami?

Vaša odpoveď:

 • Áno

Ak si sami nainštalujete podlahu, môžete často znížiť celé náklady na podlahu na polovicu. Vďaka systému Comfort-Click sa ľahko kladie Kompozitná podlaha SPC. Taktiež drevené podlahy Parador majú systém Automatic Click, ktorý zaisťuje pohodlnú a presnú inštaláciu.

Pre samoinštaláciu nie sú problém ani ostatné podlahy s klikovým systémom ako laminátové, vinylové, či kompozitná Modular ONE. Akurát, že pri kliknutí treba viac zatlačiť, no tým aj klik je pevnejší. Ak ste sa však rozhodli podlahu lepiť, odporúčame to nechať na profesionálov. Ako si položiť podlahu sám >>

 • Nie

Radšej to nechám na profesionálov, aby som mal/a záruku aj na pokládku.

K zakúpeným podlahám ponúkame profesionálnu montáž na území celej Slovenskej republiky >>

5. Chcete tichú a teplú podlahu?

Vaša odpoveď:

 • Áno

Tým ideálnym riešením je Kompozitná podlaha Modular ONE alebo SPC. Obe kompozitné podlahy majú integrovanú kročajovú zvukovú izoláciu.

Drevená podlaha patrí tiež medzi dobrý výber, nakoľko prírodné drevo je teplé. Ak pri klikovej pokládke nezabudnete na podložku pod podlahu, zabezpečíte aj jej tichosť.

 • Nie

Zvuk mi neprekáža, aj keď by som bol/a radšej, keby som mal trochu viac tlmenia pod nohami.

6. Potrebujete podlahu nenáročnú na údržbu?

Vaša odpoveď:

 • Áno

Ak považujete raz za čas vysávanie a prebehnutie mopom za nenáročnú údržbu, potom všetky naše podlahy Parador sú pre vás ideálnym riešením.

Všetky podlahy s obsahom dreva alebo drevitých vlákien ako Laminátová, Drevená, Kompozitná Modular ONE by sa mali umývať s mopom na vlhko, nie na mokro.

 • Bolo by to pekné, ale nie je to najdôležitejšia vec.

Drevenú podlahu je potrebné 1-2krát za rok ošetriť.

Ak už máte jasno, ktorá podlaha je pre vás tá pravá, teraz sa môžete vrhnúť na výber toho správneho dekoru. Náš Online návrh interiéru tzv. roomdesigner vám je k dispozícií. Ak by ste potrebovali pomôcť pri práci s roomdesignerom, či inú odbornú radu, neváhajte nás kontaktovať!