Pokládka vinylu Parador na lepenie vyžaduje rovný a savý podklad. Zvyčajne podklad nie je tak rovný akoby mal byť.

Čítať článok

Ako moderný a inovatívny materiál je kompozitná a vinylová podlaha prvou voľbou pre estetické a funkčné koncepty miestností.

Čítať článok

Drevené podlahy Parador v sebe spájajú prirodzenosť, individualitu a odolnosť. Veľký výber vynikajúcich druhov dreva v rôznych veľkostiach lamiel, povrchových úprav a inštalačných riešení.

Čítať článok

Čo raz viac ľudia nakupujú online bez toho, aby navštívili predajňu. To asi nie je žiadna novinka. Začínajú sa však nakupovať aj produkty, ktoré boli vo svete eshopov doteraz tabu. Medzi ne určite patria aj podlahy. Pozitívne ohlasy spôsobili, že predaj podláh online narastá.

Čítať článok

Pri jednotlivých podlahách je vždy uvedená záťažová trieda. Záťažová trieda určuje, do akých priestorov je podlaha vhodná.

Čítať článok

Pri výbere podlahy má každý iné preferencie. Niekto chce podlahu vodeodolnú, niekto prírodnú a ekologickú, iný zas pozerá na triedu záťaže. No žiadna podlaha nie je 100% nezničiteľná.

Čítať článok

Pri montáži podláh odporúčame použitie podložky, ktorá vyrovná menšie nerovnosti podkladu a má pozitívny efekt na akustiku podlahy.

Čítať článok

Vysoko kvalitné laminátové podlahy značky Parador je možné položiť vďaka patentovanému klikovému systému za veľmi krátky čas.

Čítať článok

Dilatácia podlahy znamená rozšírenie, zväčšenie, či rozpínanie spôsobené zmenou teploty, vlhkosti priestoru.

Čítať článok

Aplikácia podložky je dôležitým krokom pred každou inštaláciou podlahy plávajúcim spôsobom. 

Čítať článok

Plávajúca podlaha nie je druh podlahy, ale spôsob montáže. Čiže plávajúca podlaha môže byť laminátová, vinylová, drevená aj kompozitná.

Čítať článok

Laminát je odolný, zdravý a mimoriadne ľahko sa oň stará. Je ideálny na použitie v najrôznejších obytných priestoroch.

Čítať článok