Pohľad dizajnéra

Informácie o podlahách

#Informácie o podlahách 3 minúty čítania

Na dizajne PARADOR pracujú vplyvní a uznávaní návrhári s radami ocenení. Pozrite si krátky prehľad s odkazmi na niektoré ich diela pre značku PARADOR. 

Konstantin Grcic

Jeden z najvplyvnejších nemeckých návrhárov súčasnosti

Konstantin Grcic sa narodil v Mníchove v roku 1965 a je považovaný za jedného z najvplyvnejších nemeckých návrhárov súčasnosti. Potom, čo sa vyučil za stolára, študoval na Royal College of Art v Londýne a neskôr založil vlastnú dizajnérsku firmu v Mníchove. Grcic navrhuje hlavne exkluzívne zariadenie-vybavenie a nábytok. Je známy okrem iného pre jeho nezvyčajné stoličky a kreslá, rovnako ako jeho lampa "Mayday" z polypropylénu, ktorá v roku 2001 bola prijatá do stálej expozície v Múzeu moderného umenia v New Yorku.

 

Konstantin Grcic website

Al­fredo Häberli

 Jediná vec, ktorá je pri podlahách dôležitá je účinok - vyvolávať pocit a podčiarknúť charakter miestnosti.

     

Narodil sa v Argentíne a momentálne žije vo Švajčiarsku, Alfredo Häberli je jedným zo svetovo najznámejších návrhárov. Okrem iného navrhuje nábytok, osvetlenie, koberce a doplnky. Ovplyvnený vzormi ako Enzo Mari, Kaj Frank a Giorgio Giugiaro, rád kombinuje tradíciu a inováciu, ako aj vtip a zvedavosť vo svojich výtvoroch. To sa tiež odráža vo voľbe materiálov. Projektant najradšej pracuje so sklom, drôtom, kameňom a drevom.

   

website of Alfredo Häberli

Zaha Hadid 

Prvá žena, ktorá získala ocenenie Pritzker Prize.

Britská architektka a profesorka architektúry iráckeho pôvodu dojíma architektonický svet svojou avantgardou a víziami. Jej prielom prišiel s návrhom požiarnej stanice pre projekt Vitra vo Weil am Rhein. Jej práce zahŕňajú lanovku Hungerburgbahn blízkosti Innsbrucku a operu Guangzhou. Okrem toho Hadid riadi architektonickú firmu, ktorá navrhuje nábytok, vybavenie interiérov a každodenných predmetov. Zaha Hadid bola prvou ženou, ktorá získala prestížne ocenenie Pritzker Prize.

 

Zaha Hadid website

Werner Aisslinger

Experimentálny vizionár vzorov pre PARADOR.

Nemecký dizajnér doma pracuje s dizajnovou značkou Sectors. Pracuje na kreatívnom použití nových materiálov a experimentálnych projektoch, ako sú mobilné Loftcube, ktoré v prípade potreby môžu byť presunuté vrtuľníkom alebo žeriavom. Werner Aisslinger je zakladateľom Aisslinger Studio v Berlíne a Singapure a učil na State College of Design v Karlsruhe. Aisslingerove diela získali radu ocenení a sú už k videniu v MOMA v New Yorku.

 

Werner Aisslinger website

Ross Lovegrove

Brit so záľubou v organických vzoroch pre PARADOR.

Kombinácia materiálových štúdií, Biomorphic tvarov a high-tech - to je podpis priemyselného dizajnéra Ross Lovegrove. Na začiatku svojej kariéry ako návrhár výrobkov pracoval na Walkman Sony a aj na počítači iMac Apple. V týchto dňoch, je známy svojimi organicky tvarovanými predmetmi, ako sú svetlá a stoličky. Jeho nový dizajn nadväzuje na logiku a estetiku prírody.

 

Ross Lovegrove website

Ben van Berkel

Holanďan popri svojej odbornej činnosti ako architekt a urbanista vyučuje ako profesor na State University výtvarných umení vo Frankfurte nad Mohanom.