Čo je to kompozitná podlaha? Odolné prírodné podlahy Modular ONE

V súčasnej dobe sa veľa hovorí o kompozitných podlahách Modular ONE, ktoré žnú úspech na našom aj zahraničnom trhu. V tomto článku vysvetľujeme vďaka čomu sa im tak darí a podrobnejšie sa venujeme zloženiu, výhodám a vlastnostiam.

Ako popredný predajca nemeckej značky PARADOR na Slovensku pracujeme s podlahami už roky vo veľkoobchode aj maloobchode a máme bohaté skúseností s požiadavkami predajcov, zákazníkov aj majstrov, ktorí podlahy pokladajú. V tomto kontakte bežne narážame na túžbu po produkte, ktorý má odolnosť vinylu, je vyrobený na prírodnej báze, dobre pracuje s podkladom a samozrejme za prijateľnú cenu. Takýto želaný produkt sa vo veľkej miere podarilo objaviť v podobe kompozitných podláh Modular ONE.

Vysoko odolná a vhodná do vlhkých priestorov:

Nemecké podlahy Modular ONE sú novinkou roka 2018 a za krátku dobu si získali popularitu. Nájdete ich okrem domácností aj v náročných verejných priestoroch s veľmi intenzívnym používaním (školské triedy, škôlky, obchodné domy, administratívne budovy, kancelárie, nemocnice). Podlaha má vysokú triedu záťaže 33 a garancia pre domácnosti je doživotná - čo nie je málo :). Výraznou výhodou podláh je vhodnosť do vlhkých priestorov, ktorú má Modular ONE ešte vyššiu ako je u prírodných kompozitných podláh bežné. Je to docielené špeciálnou nosnou doskou s vodeodolnou úpravou, povrchom s trvanlivou polypropylénovou vrstvou (odolná aj voči vysokým teplotám (160 – 170°C), trieda B1/DIN) a zo spodnej strany nájdete protihlukovú korkovú podložku. Podlaha je svojim zložením vyladená tak, aby zvládla vlhké prostredie a bez obáv ju môžete inštalovať do kuchyne, kúpeľne, či chodby. Táto výhoda je obzvlášť vzácna, pretože sa jedná o prírodnú podlahu.

1. Vysokokvalitný povrch - z polypropylénu odolný vysokým teplotám (160 - 170°C) m, trieda B1/DIN.

2. Jadro – špeciálne upravená a pevná nosná doska s vysokou hustotou prírodných vlákien a ochranou proti vlhkosti.

3. Safe-Lock PRO - rýchla montáž a vysoká stabilita spoja

4. Korková vrstva na tlmenie kročajového hluku - lepšia priestorová akustika

Vstavaná protihluková korková podložka

Korok má viacero výhod. Je to jeho tvarová stabilita, pružnosť, odolnosť voči deformáciám. Korok príjemne odpruží každý krok a šetrí tak celý pohybový aparát. Je tichý pohlcuje hlučnosť, tlmí kroky a zlepšuje priestorovú akustiku. Odoláva baktériám, neprepúšťa kvapaliny, je odolný proti plesniam a škodcom, nepriťahuje prach - je prírodný a protialergický. Navyše k podlahe už nebudete potrebovať žiadnu ďalšiu podložku, čím ušetrite zaujímavé peniaze. Stačí umiestniť na podklad iba parozábranu a môžete pokladať.

Praktická pokládka bez dilatácie až do plochy 240m2

Túto výhodu ocenia hlavne tí, ktorí majú otvorený väčší priestor (napr. spojená kuchyňa s obývačkou) a chcú zachovať plynulosť podkladky. Podlaha má patentovaný praktický klik, pričom by mala inštaláciu zvládnuť jediná osoba. Modular ONE je možné položiť aj v zimných záhradách (nevadí slnečný svit). Podklad nemusí byť dokonalý ako napr. pri celovinyle. Modular ONE znesie menšie nerovnosti vďaka svojej hrúbke 8mm a pevnému SAFE-LOCK PRO zámkovému kliku. Podlaha je vhodna aj na podlahové kúrenie.

Pocitovo teplá a na dotyk pripomína drevo

Mnoho zákazníkov uprednostňuje vinyl pred laminátom, pretože je teplejší. Modular One je oproti celovinylu ešte teplejší – vďaka čomu si môžete na boso vychutnať pocitovo príjemne teplú podlahu :). Ďalšia vlastnosť, ktorú oceníte je štruktúrovaný povrch, vďaka ktorému podlaha na dotyk pripomína drevo. Prirodzený vzhľad podlahy dosahuje Modular ONE aj rozmanitosťou (viac ako 30 odlišných lamiel).

Zdravý životný štýl

V súčasnej dobe je už dobre známe, že prírodné a prirodzené produkty majú pozitívny vplyv na osobnú pohodu. Značka PARADOR sa dlhodobo venuje rozvoju nízkoemisných podláh s antistatickým a antibakteriálnym účinkom, čoho dôkazom je aj odolná prírodná podlaha Modular ONE, ktorá ohľadom emisií v interiéri spadá do triedy A+.

Ekologická

Je dobrou správou, že ľudia v súčasnej dobe uprednostňujú výrobky, ktoré nemajú negatívny dopad na životné prostredie. PARADOR si v tomto ohľade drží výbornú povesť. Modular ONE sú prírodné podlahy a pochádzajú z trvalo udržateľného hospodárstva. Disponujú významnými certifikátmi Blauer Angel, PEFC a ďalšie. PARADOR dáva veľký dôraz na ekologicky udržateľnú rovnováhu. Zaujímavosťou je aj to, že značka PARADOR sa zúčastňuje  projektu „Vysádzanie planéty“ s cieľom ukončiť klimatickú krízu.

Cena

Je sa aktuálne pohybuje sa na úrovni vinylových podláh čo je s ohľadom na kvality produktu výhodné.

Prehľad najdôležitejších vlastností:

 • Vysoko odolná a vhodná do vlhkých priestorov
 • Vstavaná protihluková korková podložka
 • Praktická pokladka bez dilatácie až do 240m2
 • Pocitovo teplá
 • Na dotyk pripomína drevo
 • Vyrobená prevažne z prírodných materiálov
 • Ekologická
 • Odolná vysokým teplotám (160 - 170°C)
 • Nevadí jej slnečný svit
 • Rozmanitá (viac ako 30 odlišných lamiel)
 • Vhodná na podlahové kúrenie
 • Vysoká trieda záťaže 33
 • Priaznivá cena
 • Doživotná garancia
 • Zisti viac