Aké sú to laminátové podlahy a z čoho sú vyrobené?

Akonáhle prišli na trh laminátové podlahy ako typ ekonomickej podlahy (v r.1977 švédska spoločnosť Perstorp), stále si držia svoje miesto ako lacnejšia a funkčná podlaha. Dokonca sa pokladá aj do domov vyššej kategórie, ktoré by kedysi nič iné ako masívne, či viacvrstvové drevené podlahy nepripustili.

Laminát je odolný, zdravý a mimoriadne ľahko sa oň stará. Je ideálny na použitie v najrôznejších obytných priestoroch.

Aké je zloženie laminátovej podlahy?

Laminátové podlahy sú hybridné podlahové krytiny z drevotriesky. Skladá sa zo 4 vrstiev:

4. Zadná vrstva

Spodná vrstva nazývaná aj protiťah je zodpovedná za ochranu HDF nosnej dosky pred vlhkosťou. Taktiež vyvažuje podlahu, teda jej pnutia, ktoré vznikajú štruktúrou materiálu.

3. Jadro

Jadrom podlahy je HDF nosná doska. Obsah dreva v laminátových podláh je približne 95%. Preto sa niekedy nazývajú aj laminátové drevené podlahy, aj keď to nie je drevo v pravom slova zmysle. Jadro laminátovej podlahy sa skladá z lisovaných triesok. Laicky povedané zmes drevín sa pomelie na buničitú hmotu, do ktorej sa pridajú látky, aby mala vlastnosti laminátu. Valcovaním sa postupne vylisuje do želanej hrúbky.

2. Dizajnová vrstva

Na vrchnú časť laminátovej dosky sa aplikuje dekoračný papier.

1. Vrchná vrstva

Priehľadná vrstva, ktorá chráni pred vyblednutím, poškriabaním, či škvrnami.

Po vylisovaní vznikne povrch s vlastnosťou podlahy, ktorá je odolná voči bežne škodlivým prvkom ako psi miláčikovia, opätky, posúvanie nábytku...

Laminátová podlaha sa pokladá ako plávajúca podlaha. Potrebuje kvalitný a pevný podklad. Medzi podkladom a laminátom by sa mala vkladať parozábrana tzv. PE fólia a podložka, ktorá slúži aj na odhlučnenie podlahy. Na trhu existujú podložky, ktorých je už súčasťou PE fólia.

Aké sú laminatové podlahy Parador? Skutočná krása inšpirujúca nielen oko.

Laminát pozostáva z takmer 100% dreva, a preto je materiálom aj inšpiráciou z prírody. Spolu s drevovláknitými doskami s vysokou hustotou umožňujú dekoračné papiere autenticitu dreva. V laminátových dekoroch značky Parador nájdete okrem vzorov dreva aj kameň, či betón. Štruktúra povrchu je niekedy hlbšia a niekedy plochejšia, ale vždy nápadná a priateľská ku každému, kto do nej vstúpi bosý, s topánkami alebo na štyroch labkách.

Štruktúry dekorov Parador:

Laminát Parador sa vyznačuje funkčnou štruktúrou a inteligentnou technológiou. Patentovaný systém kliknutí od Parador zaručuje ľahkú inštaláciu. Impregnácia hrán chráni pred vlhkosťou a oteru-vzdorná vrchná vrstva z melamínovej živice zaisťuje veľmi vysokú nosnosť. 

Laminát Parador má nízke emisie a zaisťuje príjemnú klímu v obytnom priestore. Značka Parador sa vyznačuje používaním výhradne zdravých materiálov. Testovacie certifikáty ako TÜV a Blue Angel poskytujú zákazníkom potrebnú bezpečnosť. Zvýšená vodivosť navyše znižuje elektrostatický náboj. Náš laminát Parador je veľmi odolný a ľahko sa čistí, takže je ideálny pre domácnosti s deťmi, alergikmi a domácimi miláčikmi.

Vďaka inteligentnému systému kliknutia si môžete skutočne rýchlo a bez námahy vychutnať všestranný produkt „Made in Germany“.