Ako si položiť podlahu sám

Pokládka laminátovej podlahy Parador

Pred montážou musia byť dosky ponechané na aklimatizáciu a musia byť najmenej 48 hodín v pôvodnom obale na mieste inštalácie. Rovnako ako pevný, suchý a čistý podklad, zohráva kľúčovú úlohu aj správna podložka. Kompenzuje mierne nerovnosti povrchu a zabezpečuje požadovanú ochranu proti vlhkosti na minerálnych podkladoch. Ak sa podlaha pokladá na minerálne podklady bez bariéry proti vlhkosti, musí sa použiť aj PE fólia, resp. podložka obsahúca parozábranu.

Špeciálne akustické podložky značky Parador znižujú hluk okolia a hluk pri náraze. Po nainštalovaní podložky sa môže začať samotná pokládka laminátovej podlahy. V prípade plávajúcej inštalácie sa laminátová podlaha inštaluje bez pevného pripevnenia na podklad. Technológia jednoduchého kliknutia umožňuje laminátové podlahy Parador ľahko inštalovať týmto spôsobom bez predchádzajúcej znalosti. Laminátové podlahy Parador sú vhodné na použitie pri podlahových vykurovacích systémoch.

Pokládka vinylovej podlahy Parador

Pred inštaláciou sa musia vinylové podlahy Parador aklimatizovať aspoň 48 hodín v originálnom balení na mieste inštalácie. Okrem pevného, čistého a suchého podkladu hrá kľúčovú úlohu kvalitná podlahová podložka. Kompenzuje menšie nerovnosti podkladu, redukuje okolitý a kročajový hluk a s integrovanou parozábranou (Akustik), zabezpečuje požadovanú ochranu proti vlhkosti na minerálnych podkladoch. Pri inštalácii vinylových podláh na HDF doske, integrovaná korková vrstva zaisťuje, že hluk nárazu sa znižuje. Podložka zo sortimentu Parador Akustik preto nie je nutná.

Počas inštalácie, pri všetkých vinylových produktoch, musí byť zachovaná určitá minimálna medzera od pevných objektov a stien. Pri vinyle na HDF doske, táto "dilatačná škára” by mala byť aspoň 8 mm, pri celovinylových dielcoch z masívneho materiálu, by mala byť 5 mm.

Akonáhle je podložka nainštalovaná, je možné začať s vlastným procesom inštalácie podlahy. Pri inštalácii plávajúcim spôsobom je vinylová podlaha položená bez toho, aby bola pevne pripevnená k podkladu. Vzhľadom k jednoduchej technológii click, Parador vinylové podlahy môžu byť inštalované plnohodnotne bez predchádzajúcej znalosti inštalácie. Z optických dôvodov odporúčame inštalovať dlhé hrany rovnobežne s dopadom svetla. Ak existuje viac ako jeden zdroj svetla, vyberte si ten najväčší z nich. Všeobecne platí, že je treba dbať, aby drážka na doske smerovala do vnútra miestnosti. Podlaha je pripravená na používanie ihneď po pokládke. Odstráňte dištančné kliny a upevnite Parador soklové lišty s klip technológiou - a je to!

Pre optimálne využitie podlahy, odporúčame naniesť PU ochranný prostriedok. Tým sa vytvorí na povrchu ochranný film, ktorí chráni podlahu od špiny a poskytuje komplexnú starostlivosť Vašej vinylovej podlahy.

Ak používate podlahu v komerčných podmienkach (napr. v autosalónoch, kadernícke salóny, atď), odporúčame tiež použiť ochranný prípravok PU proti zafarbeniu, čo zvyšuje jej odolnosť voči farbiacim chemikáliam.

 

 Pokládka drevenej podlahy Parador

Pred inštaláciou sa musia dosky aklimatizovať a byť aspoň 48 hodín v originálnom obale na mieste inštalácie, aby sa zabránilo deformáciam a krúteniu. Okrem pevného, čistého a suchého podkladu hrá kľúčovú úlohu kvalitná podlahová podložka. Kompenzuje menšie podkladové nerovnosti a s integrovanou parozábranou, zabezpečuje požadovanú ochranu proti vlhkosti na minerálnych podkladoch. Ak je minerálny podklad zhotovený bez bariéry proti vlhkosti, musí sa dodatočne použiť PE fólia. Špeciálne Parador Akustik podložky znižujú okolitý a kročajový hluk a obsahujú aj parozábranu.

Akonáhle je podložka nainštalovaná, je možné začať s vlastnou inštaláciou drevenej podlahy. Pri inštalácii plávajúcim spôsobom je drevená podlaha položená bez toho, aby bola pevne pripevnená k podkladu. Dilatačné škáry by mali byť zachované aspoň na 8 - 10 mm.

Z optických dôvodov odporúčame inštalovať dlhé hrany rovnobežne s dopadom svetla. Ak existuje viac ako jeden zdroj svetla, vyberte si ten najväčší z nich.

Inštalácia drevených podláh vo vlhkých miestnostiach sa neodporúča, pretože prenikanie vlhkosti a následné poškodenie podlahy nemožno vylúčiť. Ak sa predsa rozhodnete nainštalovať podlahu v trvalo vlhkej miestnosti, mala by byť dodržaná dostatočná vzdialenosť od miest, kde dopadajú kvapky vody, ako sú sprchy, umývadla, vane alebo podobné výrobky.

Vzhľadom k jednoduchej technológii click, drevené podlahy Parador možno ľahko nainštalovať týmto spôsobom bez predchádzajúcej znalosti inštalácie.

Drevené podlahy Parador sú vhodné pre použitie na podlahové vykurovanie.

Chcem získať výhodnú cenovú ponuku