Čo je to kompozitná podlaha? Modular ONE

Informácie o podlahách

#Informácie o podlahách 5 minút čítania

V súčasnej dobe sa veľa hovorí o kompozitných podlahách Modular ONE, ktoré žnú úspech na našom aj zahraničnom trhu. V tomto článku vysvetľujeme vďaka čomu sa im tak darí a podrobnejšie sa venujeme zloženiu, výhodám a vlastnostiam.

Kompozitná podlaha na Slovensku

Ako oficiálny distribútor nemeckej značky PARADOR na Slovensku pracujeme s podlahami už roky vo veľkoobchode aj maloobchode a máme bohaté skúseností s požiadavkami predajcov, zákazníkov aj majstrov, ktorí podlahy pokladajú. V takomto obchodnom kontakte bežne narážame na túžbu po produkte, ktorý je vhodný do vlhkých priestorov a zároveň prírodný, vhodný na podlahové kúrenie a má ideálne montážne vlastnosti - toto všetko a ešte viac za priateľskú cenu. Takýto želaný produkt sa vo veľkej miere podarilo objaviť v podobe kompozitných podláh Modular ONE.

Vhodné do vlhkých priestorov

Nemecké podlahy Modular ONE sú novinkou roka 2018 a za krátku dobu si získali vysokú popularitu. Podlaha má triedu záťaže 33 a garancia pre domácnosti je doživotná - čo nie je celkom málo :). Výraznou výhodou podláh je vhodnosť do vlhkých priestorov, ktorú má Modular ONE ešte vyššiu ako je u prírodných kompozitných podláh bežné. Je to docielené špeciálnou nosnou doskou s vodeodolnou úpravou, povrchom s trvanlivou polypropylénovou vrstvou (odolná aj voči vysokým teplotám (160 – 170°C), trieda B1/DIN) a zo spodnej strany nájdete protihlukovú korkovú podložku.

Podlaha je svojim zložením vyladená tak, aby zvládla vlhké prostredie a bez obáv ju môžete inštalovať do kuchyne, kúpeľne, či chodby. Tieto vlastnosti sú obzvlášť vzácne, pretože sa jedná o prírodnú podlahu.

Zloženie podláh Modular ONE

1. Povrch z polypropylénu odolný vysokým teplotám (160 - 170°C) m, trieda B1/DIN.

2. Jadro – špeciálne upravená a pevná nosná doska s vysokou hustotou prírodných vlákien a ochranou proti vlhkosti.

3. Safe-Lock PRO - rýchla montáž a vysoká stabilita spoja

4. Korková vrstva na tlmenie kročajového hluku - lepšia priestorová akustika

Vstavaná protihluková korková podložka

Korok má viacero výhod. Je to jeho tvarová stabilita, pružnosť, odolnosť voči deformáciám. Korok príjemne odpruží každý krok a šetrí tak celý pohybový aparát. Je tichý pohlcuje hlučnosť, tlmí kroky a zlepšuje priestorovú akustiku. Odoláva baktériám, neprepúšťa kvapaliny, zabraňuje tvorbe plesní, nepriťahuje prach - je prírodný a antialergický. Navyše k podlahe už nebudete potrebovať žiadnu ďalšiu podložku (ani to neodporúčame), čím ušetrite zaujímavé peniaze. Pod podlahu je potrebné umiestniť len parozábranu a môžete pokladať.

Praktická pokládka bez dilatácie až do plochy 240m2

Túto výhodu ocenia hlavne tí, ktorí majú otvorený väčší priestor (napr. spojená kuchyňa s obývačkou) a chcú zachovať plynulosť podkládky (pri stenách samozrejme dilatácia byť musí). Určite sa viacerí z vás potešia aj informácii, že je možné pokladať bez dilatácie medzi miestnosťami ak sú rovnaké tepelné podmienky. Nezabudlo sa ani na praktický klik, pričom by mala inštaláciu zvládnuť jediná osoba.

Modular ONE je vhodné položiť na podlahové kúrenie aj v zimných záhradách (nevadí slnečný svit). Podklad nemusí byť dokonalý ako napr. pri celovinyle, sú prijateľné menšie nerovnosti vďaka hrúbke 8 mm a pevnému SAFE-LOCK PRO zámkovému kliku. 

Pocitovo teplá a na dotyk pripomína drevo

Mnoho zákazníkov uprednostňuje vinyl pred laminátom, pretože je na dotyk teplejší. Ak je toto pre Vás dôležitá vlasnosť podlahy, tak máme pre vás výbornú správu: kompozintá podlaha Modular One je pocitovo ešte teplejšia - vďaka čomu si môžete na boso vychutnať skutočne príjemne teplú podlahu :).

Ďalšia vlastnosť, ktorú určite oceníte je štruktúrovaný povrch cez ktorý pocítite reálnu kresbu dreva. Prirodzený vzhľad podlahy je dosiahnutý aj rozmanitosťou (viac ako 30 odlišných lamiel).

Zdravý životný štýl

Kompozitných podláh je viacero druhov. Medzi tie známejšie patria (WPC – wood plastic composite - vyrába sa na drevenom základe, SPC - solid polymer core - vyrába sa na minerálnom základe, RCB - rigid composite board - vyrába sa na vinylovom základe). Každý druh má iné prednosti, väčšina zákazníkov však preferuje prírodné kompozitné podlahy, pretože sú najprirodzenejšie. V súčasnej dobe je už dobre známe, že prírodné produkty majú pozitívny vplyv na osobnú pohodu.

Značka PARADOR sa dlhodobo venuje rozvoju nízkoemisných podláh s antistatickým a antibakteriálnym účinkom, čoho dôkazom je aj prírodná podlaha Modular ONE, ktorá spĺňa najvyššie štandardy v procese výroby aj v konečnom produkte. Podlaha je prírodná 100% bez ftalátov (zmäkčovadiel) nemusíte sa preto obávať ju dať do detských izieb, alebo seniorskych zariadení.

Ekologická

Je dobrou správou, že ľudia v súčasnej dobe uprednostňujú produkty, ktoré nemajú negatívny dopad na životné prostredie. PARADOR si v tomto ohľade drží výbornú povesť a kladie veľký dôraz na ekologicky udržateľnú rovnováhu. Podlahy z radu Modular ONE sú prírodné a pochádzajú z trvalo udržateľného hospodárstva. Na výrobu produktov sa používajú iba certifikované suroviny, ktoré sú zdravé pre domácnosti. Vo výrobnom závode v Európskom centre pre obnoviteľné zdroje energie (EEE), sa používa 100% zelená elektrina z vodnej energie - CO2.

Samotné dekory u laminátových podláh sú tvorené zo 100 % recyklovateľného papiera. Podlahy sa môžu pochváliť významnými certifikátmi Blauer Angel, PEFC ™, FSC®, TÜV a ďalšie. Veľmi sympatické je na značke PARADOR aj to, že sa zúčastňuje projektu „Vysádzanie planéty“ s cieľom ukončiť klimatickú krízu. Modular ONE sú jednodcho zdravé, prírodné kompozitné podlahy, ktoré pochádzajú z trvalo udržateľného hospodárstva, bez negatívneho dopadu na životné prostredie - nie je to skvelé?

Prehľad najdôležitejších vlastností kompozitnej podlahy:

 • Vhodná do vlhkých priestorov
 • Vstavaná protihluková korková podložka
 • Praktická pokladka bez dilatácie až do 240m2
 • Pocitovo teplá
 • Na dotyk pripomína drevo
 • Vyrobená prevažne z prírodných materiálov
 • Ekologická
 • Odolná vysokým teplotám (160 - 170°C)
 • Nevadí jej slnečný svit
 • Rozmanitá (viac ako 30 odlišných lamiel)
 • Vhodná na podlahové kúrenie
 • Vysoká trieda záťaže 33
 • Priaznivá cena
 • Doživotná garancia
 • Zisti viac

Doba sa vyvíja neskutočne rýchlym tempom. Veľa vecí sa vyrába len pre rýchlu spotrebu, bez ohľadu na životné prostredie a naše zdravie. Teší nás, že nemecké kompozitné podlahy Modular ONE sú toho pravým opakom. Podlahy sú vyrobené tak, aby si zachovali vlastnosti a krásu čo najdlhšie - sú prírodné, zdravé a navyše vyrábané s veľkým ohľadom na životné prostredie. Radi Vás presvedčíme, že to niesu len krásne slová: objednajte si skúšobnú vzorku, len za 3€ a otestujte kvalitu podľa vlastného uváženia (možné objednať v detaile každého produktu, alebo mailom na info@parador.sk).

Chcem cenovú ponuku