Ďaleký sever je trendy: Drevená podlaha Parador

Nekonečné fjordy, šumiace lesy a priezračné jazerá - to ponúkajú krajiny Škandinávie. A práve táto pôsobivá príroda je inšpiráciou pre štýl bývania a zariaďovania na ďalekom severe: jasné, nadčasové tvary, prírodné materiály a tlmené farby dávajú domovu v štýle "Scandi" uprataný, vzdušný a zároveň domácky pôsobiaci dojem. Napriek zdržanlivému štýlu nie je vzhľad v žiadnom prípade chladný. Mäkké krivky a priame čiary tvoria zvláštne spojenie, ktoré vždy vyzerá jednoducho a napriek tomu dokonale tvarované.

Škandinávsky štýl

Materiály ako drevo, textil a keramika a jemné doplnky dominujú v severskom štýle a zaisťujú útulnosť. Okrem tlmených tónov vytvárajú jemné akcenty farby, napríklad v svetlo modrej alebo limetkovo zelenej farbe, špeciálne akcenty. Len to nemôže byť príliš jasné.

Jediná výnimka: bohatá červená Falun, známejšia ako švédska červená. Táto teplá, výrazná farba vytvára nádherný kontrast k inak zdržanlivým púdrovým a pastelovým tónom škandinávskeho štýlu.

Pozoruhodné, väčšinou geometrické vzory na vankúšoch a kobercoch, rozvinú svoj plný efekt proti zdržanlivému dizajnu miestnosti.

Vďaka svojej pokojnej povahe možno s týmto štýlom kombinovať takmer každú podlahu, ktorá poteší: ľahké dreviny ako breza, jaseň alebo borovica sa k sebe hodia.

Drevená podlaha Parador

Každý strom je jedinečný a robí každú dosku jedinečnou, tak ako to vyžaduje príroda. Táto podlaha ponúka príjemne tichý a hrejivý pocit pri chôdzi a poskytuje tak osobitný komfort bývania.

Podlahy Parador spĺňajú požiadavky každodenného života, ako aj požiadavky na kvalitu a dizajn. Pretože našim cieľom je, aby sa každý domov stal najkrajším domovom na svete.

Ak ste podľahli škandinávskemu štýlu u nás nájdete širokú ponuku drevených podláh severského dekóru:

 

Drevená podlaha Dub Pure matný P1595165 >>