Kompozitná podlaha SPC od PARADORU

Ak ste v poslednej dobe uvažovali nad kúpou podlahy, pri hľadaní ste už určite narazili na kompozitné podlahy, ktoré sú vďaka svojej multifunkčnosti stále žiadanejšie. Doba sa mení, technológie sa vyvíjajú a výnimkou nie sú ani podlahy, ktoré sa snažia byť stále odolnejšie, praktickejšie, prirodzenejšie a krajšie.

V 70 a 80-tych rokoch väčšina domácností fungovala na takzvanom linoleu. Avšak v skutočnosti to bola umelá napodobenina z PVC, ktorá okrem umelého dizajnu mala veľa nedokonalostí. Neskôr prišli laminátové podlahy s HDF nosičom na drevenom základe a s klik systémom - dodnes sú veľmi populárne. PVC podlahy sa vyvinuli do tzv. vinylových podláh s praktickým klikom a prepracovanejším dizajnom. Aktuálne sa výrazne dopredu dostali kompozitné podlahy, ktoré sme rozoberali v minulom článku: „Čo je to kompozitná podlaha?“. V predošlom článku sme písali hlavne o prírodnej kompozitnej podlahe Modular ONE, teraz vám chceme predstaviť jej kolegu, ktorý sa vyrába na SPC (Solid Polymer Core) minerálnom základe.

Čo viedlo k vzniku SPC kompozitných podláh? Veľa zákazníkov potrebuje podlahu, ktorá je vysoko odolná a znesie náročné požiadavky: vlhkosť, vysoká záťaž, nerovný podklad, náročnejšie teplotné podmienky, nízky tepelný odpor a možnosť pokladať bez dilatácií. Tento dopyt sa snaží uspokojiť viacero typov podláh, ale vždy sa nájde nejaké „Ale“. Teraz môžeme s kľudným svedomím povedať, že naše SPC podlahy sú vhodné do každého interiéru bez kompromisov.

Vhodná do vlhkých priestorov

Všeobecne je zaužívané dávať do vlhkých priestorov celovinyl alebo dlažbu. Kompozitná podlaha SPC od PARADORU je tiež 100% vodoodolná. Je vyrobená na báze minerálov a polymérov, čo znamená, že nebude nevhodne reagovať s vodou a aj v prípade vytopenia sa podlahe nič dramatické nestane. Môže byť pre vás ideálnou voľbou napríklad aj do kúpeľne, kuchyne či chodby, ktoré sú najviac skúšane vodou aj záťažou. 

Vhodná k francúzskym oknám i do zimných záhrad

Jedna z veľkých výhod oproti bežným vinylovým podlahám, ktoré mávajú pri francúzskych oknách problém. Teplotné výkyvy a ostrejšie slnečné žiarenie vedia nejednu podlahu potrápiť, čo má za následok poškodenie funkčnosti a dizajnu. SPC podlahy sú stavané aj na náročné podmienky a bez problémov odolajú chladu aj vysokým teplotám.

Exkluzívny dizajn

Aktuálne máme v ponuke dekory, medzi ktorými nájdete zastúpenie klasických dubových, bledých (provensálskych) či šedých vzorov. Dekory pôsobia veľmi reálne a prirodzene, na dotyk vďaka kartáčovanej štruktúre povrchu pripomínajú drevo. Vaše oči potešia aj široké moderné lamely so 4V špárami, ktoré po rozložení v miestnosti pôsobia exkluzívne. Spravte z vášho bývania umenie s krásnymi dekormi od PARADORU :)

Teplá a ideálna na podlahové kúrenie

Väčšina zákazníkov si obľúbila podlahové vykurovanie. Tomu sa výrobcovia prispôsobili a snažia sa vyrábať podlahy s najnižším možným tepelným odporom. SPC podlaha od PARADORU má tepelný odpor iba 0,024 m²K/W. Táto hodnota je lepšia ako u väčšiny vinylov a navyše je v nej integrovaná podložka, čím je tepelný odpor ešte hodnotnejší. Podlaha je vhodná na elektrické aj teplovodné kúrenie. Na dotyk je príjemne teplá, čo oceníte v chladnejších mesiacoch, kedy sa nekúri. Pod podlahu stačí dať už iba parozábranu a môžete si užívať teplučkú podlahu za nižšie náklady.

Pokládka bez dilatácie

U tejto podlahy nás veľmi potešila práve táto vymoženosť, pretože je to stále častejšia požiadavka mnohých zákazníkov. Montáž bez dilatácií je možná až do 400 m2 (20 x 20 m) a nemusíte ich dodržať ani pri prechodoch medzi miestnosťami, ktoré majú podobné klimatické podmienky. Samozrejme, že dilatácie okolo stien musia byť, keďže sa jedná o plávajúcu podlahu. SPC Parador podlahy majú oproti konkurenčným podlahám najlepšiu rozmerovú stabilitu (iba 0,02 %) a vďaka tomu sa môžete tešiť plynulému priestoru v celom dome bez prechodových líšt :)

Integrovaná protihluková podložka v cene

Náklady ušetríte vďaka kvalitnej protihlukovej vode-odolnej podložke, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou podlahy. Podlaha je aj s podložkou vyladená do dokonalosti tak, aby poskytovala čo najlepší komfort, funkčnosť, odolnosť a výkon. Veľkou výhodou, ktorú určite v domácnosti oceníte, je tlmenie kročajového a priestorového hluku. Žiadna ďalšia podložka nie je potrebná ani vhodná. Súčasťou podložky nie je parozábrana, tú je potrebné dokúpiť a umiestniť pod podlahu.

Zdravie a ekológia

Značka PARADOR je známa tým, že sa snaží vo svojich výrobkoch snúbiť kvalitu a dizajn s veľkým ohľadom na zdravie a životné prostredie. Tieto zásady sa uplatňujú pri všetkých výrobkoch a SPC podlahy sa môžu pochváliť certifikátmi:

CE - označenie je podľa práva EÚ povinné v spojení s bezpečnosťou výrobku

TÜV Rheinland - Parador získal certifikát vďaka perfektnej kvalite produktu a bezpečnosti

Trieda A+ - označuje najvyššiu kvalitu vnútorného ovzdušia, akú je možné u podláh dosiahnuť

Vhodná do mierne nerovných priestorov

Veľa zákazníkov túži po vinyle, avšak im prekáža podmienka dokonale rovného podkladu. Správne vyrovnanie podkladu vie celý proces výrazne predražiť. Pri SPC podlahe to už nie je nevyhnutné, pretože je vhodná aj pre mierne nerovné povrchy. Za správnych podmienok je ju možné položiť aj na dlažbu. Vďaka tejto vlastnosti ušetríte nielen peniaze, ale aj veľa práce a času. Upozorňujeme však, že podlaha nedokáže robiť zázraky - ak máte podklad rozbitý alebo veľké nerovnosti, tak nivelizácia bude aj v tomto prípade nevyhnutná.

Zloženie podlahy:

Ešte niečo navyše?

Ako bonus je v podlahe zabudovaný antibakteriálny, protišmykový povrch. Podlaha sa ľahko udržiava a má ochranu pred mikroškrabancami. Vďaka svojim vlastnostiam si udrží vzhľad i výkon a vy budete aj po mnohých rokoch spokojným majiteľom.

Skoro všetci predsa chceme to isté - odolnú, krásnu, pohodlnú podlahu za čo najlepšiu cenu. Ideálne, ak je k tomu ešte praktická, ekologická, zdravá a skvelá na podlahové kúrenie. Toto všetko a ešte viac dostanete, ak sa rozhodnete pre kompozitnú podlahu SPC od Nemeckého výrobcu PARADOR. V článku našu podlahu prirovnávame ku klasickým vinylovým podlahám, pretože práve jeho nedostatky inšpirovali k vzniku SPC podláh, ktoré sa stali pokračovateľom vo vývoji odolných podláh. Doba ide rýchlym tempom a SPC podlahy sú tým, čo momentálne udáva trend. Nové technológie, ktoré sú v nich použité, dokážu uspokojiť aj veľmi náročných zákazníkov.

Chcem vzorku podlahy za 1€

Chcem sa dozvedieť viac

Chcem cenovú ponuku