Laminátová podlaha, ktorá zachytáva reálnosť dekoru

Spoločnosť Parador používa pri výrobe len drevo z udržavateľného hospodárstva. Testovaný a certifikovaný materiál na výrobu laminátových podláh pochádza z Európy. Vznikajú tak produkty bez PVC, zmäkčovadiel a ftalátov. "Zdravie zákazníkov je pre nás rovnako dôležité ako budúcnosť našej Zeme".

Laminát Parador - funkčný a rozmanitý

Laminátové podlahy Parador sa vyznačujú kvalitou „Made in Germany“ už viac ako 26 rokov.

Vrchná krycia vrstva je z melamínovej živice, ktorá zvláda každodenné zaťaženie. Farby na vodnej báze a dekoračný papier s certifikáciou FSC presvedčí mimoriadnou kvalitou a reálnosťou. Nosnú dosku HDF chráni zo spodnej strany protiťahová vrstva, ktorá zabezpečuje aj jej tvarovú a rozmerovú stabilitu. Jednoduché, bezpečné klikové spoje bez nutnosti použitia nástrojov, zaručujú presnosť lícovania a pevnosť spoja.

Laminátové podlahy sú absolútnym víťazom v pomere cena / výkon. Vybrané kolekcie majú synchrónne povrchy, ktoré aj na dotyk dokonale zachytávajú reálnosť dekoru, čím vyčarujú veľmi autentický vzhľad a dojem. Dokonca sme vylepšili produktovú radu Trendtime 6 a prechádzame na triedu oderu AC5 a triedu záťaže 33. Tieto laminátové podlahy budú vhodné do komerčných priestorov s vysokou intenzitou používania. Kolekcia Trendtime 6 nie je len technický upgrade, ale môžete sa tešiť aj na nové dekory. Je to skutočne všestranný produkt.

Dekory laminátová podlaha >>

Dekory laminátová podlaha Hydron 600 >>

Predstavujeme kolekcie laminátových podláh PARADOR

Basic

Kolekcia pre všetkých, ktorí nakupujú výhodne, ale nechcú sa vzdať kvality. Kolekcia obsahuje presvedčivý výber podláh, ktoré premení každé miesto na skutočný domov.

 • Vhodná pre každodenné použitie s jednoduchou údržbou
 • Ochrana hrán proti napučaniu
 • Klikový spoj Safe-Lock® PRO
 • Vhodná na podlahové kúrenie

Classic

Nekompromisná kvalita s klasickým dizajnom, ktorý možno použiť takmer kdekoľvek. Kolekcia Classic ponúka podlahu pre tých, ktorí sa radi obklopujú vecami, ktoré sú trvalé.

 • Odolný proti mikroškrabancom a trvanlivý
 • Antistatická úprava
 • Ochrana proti stojacej vode po dobu 1 hodiny.
 • Klikový spoj Safe-Lock® PRO
 • Vhodná na podlahové kúrenie

Trendtime

Okúzli všetkých, pre ktorých je podlaha vyjadrením ich povahy a životného štýlu. Kolekcia spája jedinečné prevedenie pre štýlové vybavenie v rytme doby. Podlahy niekedy ukazujú autenticky použité drevo, výrazné materiály a kreatívne grafické motívy niekde výraznejšie, niekde decentnejšie. Kolekcia Trendtime 6 má špeciálny veľký formát lamiel, ktorý má 2,2 m na dĺžku (2200 x 243 x 9 mm). Kolekcia Trendtime 5 zas reprodukuje dlaždice vo formáte 853 x 400 x 8 mm.  Absolútnou trendovou témou naďalej zostáva montáž vzoru rybej kosti, ktorý sa opäť ujíma našej ponuky Trendtime 3.

 • Odolná proti mikro-škrabancom a trvanlivá
 • Antistatická úprava
 • Ochrana proti stojacej vode po dobu 1 hodiny.
 • Klikový spoj Safe-Lock® PRO a Allround-Click (Trendtime 3)
 • Vhodná na podlahové kúrenie

Hydron

Hydron je novou érou laminátových podláh. Vďaka kolekcii Hydron sme vytvorili produkty, ktoré sú vodoodolné. Pre všetkých, ktorí si chcú užívať laminát vo vlhkých priestoroch ako kuchyne, či kúpeľne, a zároveň chcú trvanlivú a robustnú podlahu. Podlaha má vrchnú a spodnú časť odolnú voči vode a V-drážky sú ošetrené špeciálnym hydrofóbnym lakom. Má vynikajúcu základnú dosku HDF, ktorá má obzvlášť nízku hodnotu napučania a obzvlášť tesný a presný systém zaklikávania Safe-Lock® PRO, čo nedáva vode prakticky žiadnu šancu dostať sa k základnej doske. Tiež to dokazujeme NALFA testom. Test NALFA kontroluje, ako dlho je produkt odolný voči stojatej vode. To znamená, že nejde len o striekanie vody na podlahu, test je vykonávaný na povrchu v spoji troch lamiel. Táto voda zostáva na produkte celých 24 hodín. Potom sa zmeria, ako veľmi sa produkt zmení. Na výrobku nesmie byť viditeľná žiadna zmena, a to je presne to, čo sme dosiahli s našou laminátovou podlahou Hydron 600.

 • Odolná proti mikro-škrabancom a trvanlivá
 • Antistatická úprava
 • Vhodná do vlhkých priestorov. Ochrana proti stojacej vode po dobu 24 hodín (NALFA test).
 • Výrazne rozmerovo stabilná
 • Klikový spoj Safe-Lock® PRO

Edition

Exkluzívna a špeciálna kolekcia, ktorú tvoria medzinárodné trendy a kultúrne vplyvy. Návrhy spoločnosti Parador spolu s renomovanými návrhármi tvoria podlahy so zárukou jedinečného dizajnu, kvality a zároveň maximálnej funkčnosti.

Iconics

V oblasti výroby je jedinečnosť stále dôležitejšia. Iconics sú produkty s charizmou. Sú moderným výrazom s ikonografickým potencioálom: odvážne, nevšedné a s výrazným charakterom.

Laminát Parador je vďaka vysoko kvalitným materiálom mimoriadne trvanlivý. Presvedčí zdravotne nezávadnými materiálmi a jeho údržba je veľmi jednoduchá. Inteligentný klikový systém umožňuje nekomplikovanú pokládku „Made in Germany“.

Chcem získať výhodnú cenovú ponuku