Starostlivosť o vinylové a laminátové podlahy Parador

Starostlivosť o vinylové podlahy Parador

Po dokončení montáže podlahy by ste mali prach z vŕtania a iné voľné častice odstrániť metlou alebo vysávačom. Na záver umyte podlahu jemne navlhčenou handrou a vhodným čističom alebo bežným čistiacim prostriedkom. Odporúčame univerzálny čistič Parador na podlahy.

Bežná údržba

Prach a voľné častice sa môžu odstraňovať metlou alebo vysávačom so zdvihnutými štetinami. Škvrny umyte vlhkou handrou. Ako čistiace prostriedky používajte základné a neutrálne čistidlá. Nepoužívajte prosím alkalická čistidlá, čistidlá s obsahom rozpúšťadiel alebo glycerínu.

V našom sortimente Parador nájdete špeciálnu sadu na údržbu dizajnových podláh a to Sadu na údržbu vinylových a kompozitných podláh a Vrchný lak Parador extra matný na vinylové podlahy ako dodatočná ochrana.

 

V prípade silného znečistenia čistite podlahu silne vyžmýkanou handrou s PU čističom. Dbajte na to, aby nevznikali kaluže. Nečistoty ako sú krémy na obuv, lak, decht, olej, mazivá, atrament, tuš a rúž sa najlepšie odstraňujú handričkou navlhčenou v PU čističi. Pritom je potrebné vždy dodržiavať pokyny na užívanie. Niektoré prostriedky určené pre dezinfekciu pokožky (ošetrenie zranení), môžu zanechať škvrny, ktoré nemožno odstrániť.

Starostlivosť o laminátové podlahy Parador

Laminátové podlahy Parador majú povrch potiahnutý melamínovou živicou, a preto sú obzvlášť odolné. Aby krása vašej novej podlahy vydržala dlho, prosím dodržiavajte nasledujúce tipy na čistenie a údržbu.

Čistenie a údržba

Po dokončení montáže podlahy odstráňte prach z vŕtania a iné voľné častice pomocou metly alebo vysávača. Lepiace pruhy a ich zvyšky odstráňte odstraňovačom lepidla, ktorý nanesiete na handričku a znečistené miesta očistite. Na záver podlahu umyte navlhčenou handričkou v čistiacom prostriedku na podlahy. V našom sortimente Parador nájdete špeciálnu sadu na údržbu Laminátových podláh alebo Univerzálny čistíč podláh.

 

Zabráňte poškodeniu

Rovnako ako u všetkých ostatných podlahových krytín by mala byť vaša nová laminátová podlaha chránená pred znečistením, napríklad pri vstupných dverách použitím rohože.

Na ochranu laminátovej podlahy pred poškriabaním od stoličiek, stolov a iného pohyblivého nábytku je potrebné ho vybaviť vhodnými filcovými ochrannými podložkami, ktoré sa lepia priamo na nohy nábytku. Na kancelárske stoličky a kontajnery na kolieskach používajte iba mäkké kolieska typ W. Okrem toho môžu byť oblasti vystavené intenzívnej premávke pod kolieskami pokryté špeciálnymi ochrannými podložkami, ktoré sú dostupné vo väčšine obchodov so špecializáciou na kancelárske potreby.

Vosky a iné prostriedky pre zlepšenie vzhľadu sa neodporúčajú, môžu zničiť povrch a znehodnotiť dizajn dekoru.

Odporúčame pravidelné čistenie laminátové podlahy pomocou vysávača alebo metly. Stieranie podlahy vlhkou handričkou je potrebné iba pri silnom znečistení. Pri utieraní je dôležité mať na pamäti, že handrička musí byť dobre vyžmýkaná, aby sa netvorili kaluže stojatej vody.

Všeobecné rady týkajúce sa údržby vašich laminátových podláh:

  • Relatívna vlhkosť vzduchu medzi 50 a 65% je optimálnym stavom pre laminátové podlahy Parador ako aj pre vaše osobné blaho.
  • Piesok a nečistoty môžu na vašich podlahách pôsobiť ako brúsny papier a mali by ste im zabrániť.
  • Vyliate alebo stojace kvapaliny na podlahe musia byť okamžite odstránené.
  • Potrebné je iba vlhké utieranie podlahy.
  • Nepoužívajte žiadne drsné abrazívne čistiace prostriedky. Žiadne vosky, čistenie horúcou parou alebo leštidlá, ktoré zahmlia vizuálny vzhľad podláh.
  • Nábytok, stoly a stoličky vybavte filcovými ochrannými podložkami. Na kancelárske stoličky používajte iba mäkké kolieska. Pokryte hlavné oblasti pre pohyb kolies s ochrannými rohožami.
  • Nepoužívajte parné čističe.

Oprava závažnejších škrabancov a poškodení

Poškodené miesta je možné opraviť. V našom sortimente nájdete sadu na retušovanie škrabancov, ktorá je spoľahlivým pomocníkom pri retušovaní škrabancov na podlahe. Taktiež máme k dispozícií opravnú sadu Parador pre laminátové podlahy, ktoré obsahujú dva rôzne pigmenty na namiešanie správneho odtieňa podlahy. Sú dostupné v dvoch prevedeniach pre svetlétmavé podlahy.