Certifikáty a životné prostredie

Obnoviteľná výroba

Činy hovoria hlasnejšie než slová: fakt, ktorý potvrdzuje PARADOR svojou výrobou.

Na výrobu produktov sa používajú iba certifikované suroviny, ktoré sú zdravé pre domácnosti. Vo výrobnom závode v Európskom centre pre obnoviteľné zdroje energie (EEE), sa používa 100% zelená elektrina z vodnej energie - CO2. Obloženie pri drevených trojvrstvých podlahách je vyrobené kompletne z recyklovateľných materiálov. Samotné dekory u laminátových podláh sú tvorené zo 100 % recyklovateľného papiera. Všetky PARADOR produkty sa vyznačujú dlhou životnosťou vďaka svojmu zloženiu a trvanlivosti. Všade, kde je to možné, sú použité materiály, ktoré možno ľahko recyklovať. Pokiaľ ide o spotrebu primárnej energie a emisií skleníkového efektu, majú výrobky vynikajúce hodnoty.

Vysádzanie planéty

Budúcnosť krajiny je v našich rukách a v našich deťoch.

Deti z celého sveta sa spojily k vytvoreniu globálnej siete pod záštitou iniciatívy Plant-for-thePlanet s cieľom ukončiť klimatickú krízu. Mladí členovia majú za cieľ vysadiť až milión nových stromov v každej krajine. PARADOR im pomáha a spolu s deťmi pôsobia momentálne v 105 krajinách a už vysadili 99 628 stromov.

Plán pre vysádzanie stromov

Modular ONE

Výrazna je napríklad kolekcia Prírodných kompozintných podláh z radu Modular ONE, ktorá v sebe kombinuje vysokú odolnosť, kvalitu a prepracovaný dizajn. Podlahy sú 100% bez zmäkčovadiel a vyrobené na prírodnej báze s veľkým rešpektom k životnému prostrediu. Viac o tejto podlahe sa dozviete v tomto článku: Čo je to kompozitná podlaha? Odolné prírodné podlahy Modular ONE

 

Lesy sú nevyhnutné pre život - pre ľudstvo, zvieratá a rastliny. To je dôvod, prečo je dôležité zachovať ich pre budúce generácie. V PARADOR-e sa plní táto misia výrobou v mestečku Güssing - mesto sa nazýva aj "Eco Mecca", pretože bolo vytvorené na autonómnom mieste so svojou elektrárňou na biomasu. Samotný cyklus výroby je nastavený tak, že elektráreň uvonuje iba toľko CO2 ako stromy a vo svojej podstate je CO2 neutrálne.

Ekologická rovnováha

Deklarácia výrobku na životné prostredie (EPD) tvorí základ ekologického hodnotenia stavieb.

Deklarácia je založená na normách ISO, ktoré sú medzinárodne koordinované a vhodné ako doklad o enviromentálnych požiadavkách pri zadávaní verejných zákaziek. Všetky laminátové podlahy PARADOR sú pokryté III vyhlásením typu (ISO14025) a poskytujú informácie o dopade výrobkov na životné prostredie. Laminátové podlahy majú vynikajúce hodnoty, pokiaľ ide o primárne energie a emisie skleníkových plynov.

Osvedčenia

Výrobky sú pravidelne testované nezávislými inštitúciami pre ich atribúty kvality a vplyvy na životné prostredie. Môžete tu nájsť najdôležitejšie certifikáty. 

  • PEFC ™ medzinárodne uznávaný certifikačný systém PEFC ™ (> Programme for the Endorsement of Forest Certification<) dôraz je kladený na ochranu biodiverzity, zdravie lesov, starostlivosť a zotavenie.
  • FSC® (> Forest Stewardship Council <) je celosvetový systém certifikácie pre spracovanie dreva a lesné hospodárstvo. Pokrýva hlavné oblasti životného prostredia, sociálna angažovanosť a hospodárnosť. Cieľom je, aby naše lesy boli schopné plniť aktuálne potreby - bez toho, aby to malo dopad pre budúce generácie.
  • Der Blaue Engel [Modrý anjel] je prvá a najstaršia značka životného prostredia na svete pre výrobky a služby.
  • TÜV Rheinland AG je medzinárodná, nezávislá inšpekčná služba z Kolína. Jej skúšobná značka je doplnená špeciálnym identifikačným číslom, ktoré je prístupné verejnosti na internetovej stránke spoločnosti a obsahuje podrobnosti príslušnej certifikácie. 
  • LGA Qualitätszertifikat Certifikát> LGA tested Quality <udeľuje TÜV Rheinland. To dokazuje, že výrobok bol testovaný s ohľadom na jeho všestranné a trvalé kvality a jeho bezpečnosť. Certifikát dokazuje či výrobky neobsahujú škodliviny <ukazuje, že produkt má obzvlášť nízke emisie.
  • Inštitút Bauen und Umwelt e.V. spolu s the EPLF, the European Producers of Laminate Flooring. (> vyhlásenie o ekologicky šetrných výrobkoch <) pre laminátové podlahy. 

Zdravý životný štýl

V súčasnej dobe je dobre známe, že výber prírodných alebo prirodzených produktov ma pozitívny vplyv na osobnú pohodu. V PARADOR-e sa dlhodobo investuje do rozvoja nízkoemisných podláh s mimoriadnymi akustickými vlastnosťami, s antistatickým a antibakteriálnym účinkom.

Inovácie a ekológia
Okrem dizajnu a technológií sa inovatívne podniky stále viac vyznačujú ekologickým povedomím a úctivým prístupom k ľuďom a prírode.

Pre PARADOR, to znamená: "Sme si vedomí našej zodpovednosti voči spoločnosti a našim zákazníkom, ktorým ponúkame spoľahlivé a zdravé produkty. S našimi skúsenosťami môžeme vyrobiť podlahy, ktoré sú vyrobené z prírodných materiálov - a samozrejme naše drevo pochádza z trvalo udržateľného lesného hospodárstva. Na splnenie našich vysokých ekologických a kvalitatívnych noriem, vyvíjame a vyrábame celý náš sortiment výrobkov v Nemecku a Rakúsku".

Chcem získať výhodnú cenovú ponuku